HABERLERÖZEL HABER

BİR İLK DAHA…

ALTINORDU TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ…

ALTINORDU’DAN BİR İLK DAHA ! YÜKSEK İRTİFA MERKEZİ…

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu Futbol Kulübü, futbolcularının daha iyi şekilde yetişebilmesi için Avrupa’nın değişik spor kulüplerinin de kullandığı Yüksek İrtifa Merkezi’ni hizmete açtı.

Aralık ayı içinde Metin Oktay Yerleşkesi içinde Kriyoterapi Merkezini açan kırmızı-lacivertli kulüp, yine aynı tesiste bu defa Yüksek İrtifa Merkezi’ni oyuncularının hizmetine sundu. Süleyman Atik Futsal Salonu’nun üst katındaki açılışa Oxy-Cat Kurcusu ve Mühendisi Emre Önder’in yanısıra Altınordu A Takım CEO’su Necati Özdeniz, ALFA Kıdemli Genel Kaptanı Sedat Gündoğdu, A Takım Teknik Direktörü Ufuk Kahraman, ALFA Teknik Direktörü Namet Ateş, Kurumsal İletişim Direktörü Can Erbesler’in yanı sıra Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) Teknik Heyeti ve ALFA çalışanları katıldı.

ALTINORDU TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Oxy-Cat kurucusu ve mühendisi Emre Önder, Türkiye’de bu sistemi yapan ilk firma olduklarını ve Altınordu’nun da bunu kullanan ilk spor kulübü olduğunu vurgulayarak, “Kontrollü atmosfer teknolojisi dünyada farklı sektörlerde kullanılıyor. Bu sistemi kullanan ilk kulüp Altınordu oldu. Bu proje hem benim hem ülkemiz hem de sizin adınıza önemli bir proje oldu. Önemli bir yatırım yapıldı” dedi.

Kurulan sistem sayesinde odadaki yükseklik seviyesinin 8-9 bin metrelere çıktığını dile getiren Önder, “Yapılan ayarlama ile oksijen seviyesini düşürüyoruz. Normal irtifaya dönüldüğü zaman damarlara daha fazla oksijen taşınıyor” diye konuştu.

BU SİSTEMİ KULLANAN İLK KULÜP OLMAK ÖNEMLİ

Altınordu A Takım CEO’su Mehmet Necati Özdeniz de kulüp olarak yine bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları ifade etti: “Türkiye’de birçok kulüp olmasına rağmen bu teknolojiyi kullanan ilk kulüp biziz. Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’ın önderliğinde kulübümüzün vizyonunu, misyonunu ileriye taşıyacak yatırımlarımız devam ediyor. Bu yatırımların karşılığını vermek için de çalışıyoruz. Bu sistemi kullanan ilk kulüp olmak da önemli. Bu sistemi yapan şirket de Türk firması bizler de sadece bu toprakların çocuklarına forma veren bir kulübüz. İki Türk sinerjisi bir araya geldi. Bunun da meyvelerini yakın zamanda alacağız”dedi.

Altınordu Teknik Direktörü Ufuk Kahraman da sezonun ikinci yarısında almış oldukları galibiyetlerde aralık ayında hizmete alınan Kriyoterapi Sistemi’nin faydasına atıfta bulunarak, “Yoğun maç trafiği yaşadığımız dönemde oyuncularımızla beraber Metin Oktay Yerleşkemiz’de yer alan Kriyoterapi Merkezi’nden çok faydalandık ve onun yararını gördük. O günlerde bizim takımımıza inanılmaz katkılarda bulundu. Şu anda Yüksek İrtifa Merkezi devreye alınıyor. Biz de A Takım olarak bu imkanlardan kesinlikle faydalanacağız. Sezon başındaki kamp çalışmalarımızda buraya gelip merkezimizi kullanacağız” diye konuştu.

BURADAKİ BİR SAATLİK UYKU, 8 SAATE BEDEL

ALFA Teknik Direktörü Namet Ateş de sezon başlarında birçok takımın Yüksek İrtifa Merkezleri’nde çalışmalar yaptığını ifade etti. Ateş, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Türkiye’de bir çok takım Erzurum’a gidip kamp yapıyor. Oradaki yükseklik 2200 metre. Şu anda buradaki sistemle biz o yüksekliğe hatta daha fazla yüksekliklere ulaşabileceğiz. Buralardaki idmanlar için 2-4 haftaya ihtiyacınız var. Yine çalışmaların ilk günlerinde futbolcular büyük sorunlar yaşıyor. Aralık ayı içinde Kriyoterapi Odası’nı hizmete açmıştık şimdi de Yüksek İrtifa Merkezini hizmete aldık. Bu yatırım bize 12 ay Yüksek İrtifa sisteminde çalışma imkanı sağlayacak” şeklinde konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.