ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

Şampiyon GÜZELTEPE…

İzmir U18 Liginde İzmir Şampiyonu Belli oldu…

14 grup ve 105 takım ile başlayan Bülent Meralbaysal İzmir U18 liginde 28 takım Play Off’lara kalmıştı.

İZMİR ŞAMPİYONU GÜZELTEPE GENÇLİK…

7 haftalık Play -Off maçları sonrası; Kırmızı Grupta Güzeltepe Gençlik ve Bornova Kandere , Mavi Grupta Çiğli Belediye spor ve Karşıyaka Soğukkuyu , Sarı grupta ,Buca Efeler spor ve Balçova Belediye Termal , Yeşil grupta Karabağlar Sevgi spor ve İzmir Demirspor final gruplarında 3 hafta mücadele etti. Bu maçlar sonrası 4 takım Güzeltepe Gençlik, Bornova Kandere spor, Buca Efeler spor ve Balçova Belediye spor adını Türkiye finallerine yazdırmıştı.

Türkiye finallerine kalan 4 takım İzmir şampiyonluğu için ter döktü. 26 Nisan da oynanan karşılaşmalar sonrası Balçova Belediye spor 7-1 kazanarak, Güzeltepe Gençlik’de 5-1 kazanarak isimlerini İZMİR FİNALİ’ne yazdırmıştı.. Kaybeden takımlar Buca Efelerspor ve Kandere spor bugün 3.lük 4.lük maçına çıktı. Maçtan Buca Efelerspor 4-2 galip ayrıldı ve İzmir 3.ncüsü oldu. Bu maçtan sonra İzmir finaline çıkan takımlar BALÇOVA BELEDİYE SPOR – GÜZELTEPE GENÇLİK oldu. Baştan sona heyecanı ve temposu düşmeyen maçta Güzeltepe Gençlik 4-1 kazanarak İzmir Şampiyonu oldu. Balçova Belediye spor ise sahadan İzmir ikincisi olarak ayrıldı.. Bu sonuçlardan sonra Güzeltepe Gençlik İzmir şampiyonu, Balçova Belediyespor ikinci , Buca Efeler spor üçüncü ve Kandere spor da dürdüncü olarak Türkiye finallerine gidecek ve İzmir’imizi temsil edecekler.

TÜRKİYE FİNALLERİNDE HANGİ GRUPTALAR…

Hafta içi yapılan Yapılan kura çekimi sonrası 4 takımımızın maçlarını oynayacağı gruplar ve şehirler belli olmuştu. 14 grup ve 105 takım sonrası U18 Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Güzeltepe Gençlik, Balçova Belediye Termal, Bornova Kanderespor ve Buca Efelerspor’un oynayacakları maçların grupları ve şehirleri şu şekilde ;

12-15 Mayıs 2022 tarihlerinde; 7. Grup’ta Bornova Kandere ve  Buca Efelerspor Manisa ilinde mücadele edecek. Diğer iller ise Muğla, Denizli, Aydın ve Çanakkale takımları olacak.

12-15 Mayıs 2022 tarihlerinde 8. Grup’ta Güzeltepe Gençlik ve Balçova Belediye Termal takımları Muğla Marmaris şehrinde oynayacak. Diğer il takımları ise Aydın, Antalya, Burdur ve Isparta illerinin takımları ile mücadele edecek.

SPOR SERVİSİMİZ OLARAK İZMİR’İMİZİ TEMSİL EDECEK 4 TAKIMIMIZA TÜRKİYE FİNALLERİNDE BAŞARILAR DİLERİZ…

HABER VE FOTOĞRAFLAR : MUSTAFA ÖZERGENE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.