HABERLER

“ONUR DUYUYORUM…”

Masterler’den Başkan İduğ’a teşekkür ziyareti

Ege Masterler Derneği Başkanı Haldun Dokel, Derneğin kurucu başkanlığını da yapmış olan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’u ziyaret ederek spora verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti. Bornova Masterler Başkanı Maksut Güncü ile Ege Masterler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Bakış ile Timur Adıyaman’ın da katıldığı ziyarette, amatör sporun geliştirilmesi ve katılımın arttırılmasına yönelik yaklaşımlar ele alındı.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, sporun yaşam boyu yapılabilmesinin önemine vurgun yaparak, bunun altyapısını sağlamak için yatırımlar yaptıklarını söyledi. Bornovalıların her yaşta spor yapabilmeleri için mevcut tesisleri yenileyip, ilçeye yeni spor alanları kazandırdıklarını söyleyen Başkan İduğ, “Sporun içinden gelen biri olarak, ihtiyaçları biliyorum ve gerekli çözümleri ekibimizle birlikte üretiyoruz” dedi.

Onur duyuyorum

Meclis üyeliği döneminde, 2004 yılında Bornova Masterler’in kuruluşunda yer almaktan ve dört yıl boyunca başkanlığını yapmış olmaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden Başkan İduğ, futbol ve sporun diğer dallarında yatırımlar yapmaya devam edeceklerini söyledi. Bornova’da 54 amatör futbol kulübünün olduğunu hatırlatan Başkan İduğ, “Masterler Ligi’ni biz başlatmıştık. Yüzme havuzları, spor alanları, fitness salonlarını ilçemize kazandırarak gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmasına, Bornovalıların sağlıklı yaş almasına katkı koymak bizim hedefimiz. Başkanlarımıza gönüllülük esasıyla yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyorum” dedi.

Bıraktığı çizgide devam ediyoruz

Ege Masterler Derneği Başkanı Haldun Dokel de Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un amatörlere çok önemli katkılar yaptığını belirterek, “Sizlerin hizmetleriyle gurur duyuyoruz” dedi. Bornova Masterler Başkan Maksut Güncü de “Başkanımızın yıllar önce temelini attığı masterlerin ruhu halen işliyor. Sporun her yaşta yapılabildiğinin en büyük göstergesi zaten kendileridir. Başkanımızın bıraktığı çizgide devam ediyoruz. Daha ileriye gitmemiz için bize verdiği destekler ve Bornova’mıza kazandırdığı tesisler,  gece gündüz çalışması nedeniyle de kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.