ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

“HER ZAMAN ÇOK ÇALIŞMALISINIZ”

“Artık futbolda özel çalışmanın önemi daha da arttı…”

Süper Lig’de dahil bir çok kulüpte forvet antrenörü yer almazken Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu bünyesinde forvet antrenörü istihdam ediyor. Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) forvet antrenörü olarak görev yapan Gökhan Derince, forvet hattında oynayan oyuncuların sahada yer alan diğer oyunculardan farklı düşünmesi gerektiğini söyledi.

ÖZEL İDMANLAR ÇOK ÖNEMLİ

ALFA’da eğitim gören sporculara özel çalıştırmalar yaptıran forvet antrenörü Gökhan Derince, Altınordu TV’ye açıklamalarda bulundu. Forvet mevkiinde oynayan oyuncuların performanslarını en üst seviye çıkarabilmek için özel idmanlar yaptıklarını belirten Derince, “Altınordu Futbol Akademisi’nde zaten yetenekli oyuncular bulunuyor. Mevkisel olarak biz de onları en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Benim de buradaki amacım geçmişteki tecrübelerimizi buradaki kardeşlerimize anlatarak onları hem A Takımımıza hem de Avrupa’ya hazırlamak” dedi.

Futbolun geçmişe göre çok değiştiğini ve bu nedenle özel çalışmaların öneminin arttığına vurgu yapan Gökhan Derince, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle son yıllarda Türk futbolu golcü yetiştirme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Biz de küçük yaş kategorilerinden başlayarak oyuncularımızı eğitiyoruz. ALFA’dan bir çok oyuncumuz değişik yaş kategorilerinde milli takımlarımızda forma giyiyor. Artık futbolda özel çalışmanın önemi daha da arttı. Biz de ileri uçta oynayan oyuncularımıza özel çalıştırmalar yaptırarak sahada iyi olmalarına yardımcı oluyoruz”

“FORVETİN GOLÜ HİSSETMESİ VE HER ZAMAN ÇOK ÇALIŞMASI LAZIM”

Forvet oyuncularının sahada yer alan futbolculardan farklı düşünmesi gerektiğini kaydeden Derince, “Forvetin nerede ne zaman duracağını iyi bilmesinin yanı sıra bunu hissetmesi de lazım. Forvetin bazı özellikleri de doğuştan gelir ama burada önemli olan noktalardan birisi de çok çalışmalarıdır. Oyuncu, ne zaman oldum derse o zaman sıkıntı oluyor. Ben her zaman genç arkadaşlarımıza çok çalışmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.