HABERLERÖZEL HABER

SAÇINI BAĞIŞLADI…

7 yaşındaki sporcu Defne Erboy, Kanserli çocuklar için saçını bağışladı…

Bostanlıspor’un küçük sporcularından, tenis ve aikido spor okullarının öğrencisi, Kanser Savaşçıları Derneği’ne ait “Saçım Saçın Olsun’ Projesi”ne saçlarını kestirerek örnek bir davranışta bulundu.

Bostanlıspor’un tenis ve aikido okullarına devam eden 7 yaşındaki sporcusu Defne Erboy, doğduğundan bu yana kesmediği ve kestirmediği saçlarını, televizyonda gördüğü bir haberden etkilenerek Kanser Savaşçıları Derneği’ne ait “Saçım Saçın Olsun Projesi” için 7 yıl sonra kestirerek derneğe bağışladı.
Bostanlıspor’un tenis ve aikido okullarına devam eden 7 yaşındaki sporcusu Defne Erboy, “bir daha uzatıp bir daha bağışlayacağım” derken, arkadaşları başta olmak üzere herkesin aynı hassasiyeti göstermesini istedi. Bu konuda da çağrı yaptı.
Proje kapsamında bağışçıların en az 30 cm olarak kestirip gönderdiği saçlar dernek tarafından tedavi gören kanser savaşçılarına tamamen hijyenik şartlar altında hazırlanarak peruk olarak ulaştırılıyor. Dernek projenin amacını; gönüllülük esasıyla kanser tanısı almış kişilerin yanında olduklarını ve bu yolda yalnız yürümediklerini hissettirmek olarak tanımlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.