ALT YAPI HABERLERİHABERLERSON DAKİKA

‘Olimpik Değerler’ eğitimi verildi…

Manisa FK Akademi sporcuları ‘Olimpik Değerler’ eğitimi aldı

MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Olimpik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Manisa Futbol Kulübü Akademisi sporcularına ve antrenörlere ‘Olimpik Değerler’ eğitimi verildi.

Manisa Futbol Kulübü ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolünün kapsamında MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Olimpik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Manisa Futbol Kulübü Akademisi sporcularına ve antrenörlere ‘Olimpik Değerler’ eğitimi verildi. MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda gerçekleşen eğitimde MCBÜ Olimpik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Selhan Özbey ve öğretim üyeleri sporculara eğitici oyunlar oynadı.

Hedef sporu bir yaşam felsefesi olarak görmelerini sağlamak

Olimpik Değerler’ eğitiminin önemine vurgu yapan MCBÜ Olimpik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Selhan Özbey, “Manisa Futbol Kulübü sporcularıyla yaptığımız eğitimlerin teorik bölümünü bitirdik. Bundan sonraki süreçte pratik yaparak eğitimlerine katkı sağlayacağız. Sporcularımız bu eğitim sürecinde yaparken öğrenecekler. Bunun için de bir takım oyunlar planladık. Eğitici drama etkinliklerini kullanacağız. Bu eğitimimizin temel amacı olimpik değerlere katkı sağlayacak; saygı, arkadaşlık, eşitlik, ırkçılığın yapılmaması,kendilerine olan saygıları, arkadaşlarına olan saygıları, hakeme olan saygıları, oyunun kurallarına olan saygı, centilmenlik, dürüst oyun gibi futbolda ve diğer sporlarda öğrettiklerimizin hayata entegrasyonunu sağlayacak. Bu derslerin temel felsefesi olimpizm felsefesine dayalı. Hedefimiz sporu yaşamlarının bir bölümü değil de bir yaşam felsefesi olarak görmelerini sağlamak. Bu eğitim sürecinde hocalarımız, olimpik elçiler olan gönüllü öğrencilerimiz yer alacak. Manisa Futbol Kulübü ile bu eğitimleri gerçekleştirmekten dolayı mutluyuz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.