ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

İYİ BİREY, İYİ VATANDAŞ…

Buca Akıncılar Elitspor Sportif Direktörü Resul ERGAT ; “Küçük yaş gruplarında Amacımız Skor değil, Spor olmalı.”

ÖZEL – HABER : MUSTAFA ÖZERGENE – Başarılı hoca Resul Ergat son zamanlarda altyapı maçlarında, küçük yaş gruplarında sahalarda ve tribünlerde istenmeyen görüntülere şahit olduklarını belirtti. Bir eğitimci olarak bu duruma çok üzüldüklerini belirten Buca Akıncılar Elitspor sportif direktörü Resul Ergat her zaman amaçlarının iyi birey ve iyi vatandaş yetiştirmek olduğunu söyledi.

Amaçlarının skor değil, spor olması gerektiğini ileten Buca Akıncılar Elitspor kulübü ve Gediz Futbol Kulübü farkındalık oluşturmak amacıyla “Fair Play Sözde değil, Özde Olmalı” yazılı pankart ile sahaya çıktı. İki kulüp U-12 maçında hem sahada hem tribünde kardeşlik görüntüleri ile izleyenlerin takdirini kazandı.

Buca Akıncılar Elitspor kulübü sportif direktörü Resul Ergat konu hakkında yaptığı açıklamada ; “Son günlerde Küçük yaş grupları maçlarında özellikle maçı izlemeye gelen velilerin birbirleriyle, hakemlerle hatta rakip küçük futbolcularla küfürleşmeye gidecek kadar istenmeyen görüntüler ve olaylar olmaktadır. İYİ BİREY, İYİ VATANDAŞ deniliyor ama Antrenörler, Aileler olarak maç atmosferinde kendimizi kaybediyoruz. Bu çocuklar gelişecek. Çok daha iyi yerlere gelecek. Beklentiler büyük olduğundan sahalarımızda istenmeyen görüntüler meydana geliyor. Gençlerimize kötü örnek olunuyor. Küçük yaş grupları ve altyapı maçlarımızda “Amacımız Skor değil, Spor olmalı.” Spor yapan çocuklarımızın daha başarılı, daha iyi bir sporcu olmaları için biz eğitimcilere ve ailelere çok iş düşüyor. Lütfen çocuklarımıza her zaman iyi yönde destek ve iyi örnek olalım. ” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.