HABERLERÖZEL HABER

ALTINORDU’DA YENİ CEO ÖZDENİZ OLDU

Başkan Seyit Mehmet Özkan ile bir araya gelen Özdeniz, görevine başladı.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu’da CEO görevine Mehmet Necati Özdeniz getirildi. Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi’nde Başkan Seyit Mehmet Özkan ile bir araya gelen Özdeniz, görevine başladı.

SEYİT MEHMET ÖZKAN: KURUMSALLAŞMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIK

Necati Özdeniz ile el sıkışan Başkan Seyit Mehmet Özkan, Altınordu TV’ye açıklamalarda bulundu. Altınordu’nun çok büyük organizasyona sahip olduğunu belirten Başkan Özkan, “Organizasyon görünürde sadece Altınordu A Takımı gibi gözükebilir ama o sadece görünen yüzü. En temelde Altınordu Futbol Okullarımız, ortasında Futbol Akademimiz var. Yine elit takımlarımız var. Buralarda büyük faaliyetler gerçekleşiyor. Sadece A Takımdan ibaret değiliz. Altınordu Futbol Kulübü olarak misyonumuz zaten bu toprakların çocuklarına spor yaptırmak, sporu sevdirmek onların içlerinden en yeteneklilerini Akademimizde ileri futbol eğitimi vererek Avrupa’nın 5 büyük ligine profesyonel futbolcu üretmektir. Bu organizasyonda A Takımımızın misyonu yarışmacı kısmında oyuncularımızın kendilerini gösterebilecekleri yerdir. A Takımımız bizim vitrinimiz, orası çok önemli. Kulüp olarak tamamıyla yüzümüzü Avrupa’ya çevirdik ‘Yerelden Evrensele’ mottosuyla çalışıyoruz. Şu anda sadece Avrupa’yı hedefledik ama sonrasında bu organizasyon ABD’ye kadar uzanabilir. İlk hedefimiz Avrupa’nın 5 büyük ligine oyuncu yetiştirmek” dedi.

Kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atıldığını ve üst düzey bir yöneticiye ihtiyaçları olduğu için Necati Özdeniz’i göreve getirdiklerini dile getiren Başkan Seyit Mehmet Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Necati bey uzun yıllar bankacılık görevinde üst düzey yöneticilik yaptı. Birçok başarılı organizasyonu yönetti. Herhangi bir organizasyonunun üst yapısını rahatlıkla taşıyabilecek kapasiteye sahip. Üç tane erkek evladı yetiştirmiş birisi. İlk başta kendisi A Takımımızın tüm sorumluluğunu alacak sonra da parça parça diğer organizasyonları ona devredeceğiz. Bugünden itibaren A Takımımızın tüm sorumluluğu kendisindedir. Kurumsal geleceğimiz için önemli bir adım attık ve profesyonel bir açılım gerçekleştirdik. Uzun yıllardır futbol amatör yöneticiler tarafından değil profesyonel yöneticiler tarafından yönetilmeli diye öneriyordum. Biz de önemli bir adım attık. Altınordu’nun geleceğini inşa edeceğiz. Necati bey kendisi çok iyi pozisyonunu bırakıp bizim teklifimizi kabul ederek geldi. Belki bir çok kişi bunu yapmazdı. Ancak o bizim projemize inandı. Altınordu CEO’su olarak görevine başladı. Altınordu armasını daha güzel yerlere taşımak için hep beraber büyük işler yapacağız” diye konuştu.

MEHMET NECATİ ÖZDENİZ: TEKLİFİ İLK ALDIĞIMDA BÜYÜK HEYACAN YAŞADIM

Altınordu Futbol Kulübü’nde CEO olarak göreve başlayan Necati Özdeniz de “Uzun yıllar bankacılık yaptıktan sonra başka bir sektöre geçiş yaptım. Herkes bana bunu neden yaptığımı soruyor. Onlara diyorum ki ‘Ben Başkan Seyit Mehmet Özkan ve Altınordu Futbol Kulübü’nün misyonuna inandım’ Altınordu’dan böyle bir teklif gelince düşünmeden kabul ettim. Teklifi ilk aldığımda inanın çok büyük heyecan yaşadım. Binlerce kişiyi yönetirken bu kadar heyecanlanmamıştım. Kulübümüzün misyonu doğrultusunda bu toprakların çocuklarına fırsat eşitliği sunmak için çalışacağız. Mehmet Bey bu işi bir yere kadar getirdi, biz de daha ileriye nasıl taşırız onun için çalışacağız, kafa yoracağız. Bu organizasyonun içinde olacağım için çok mutluyum. Başkanımızın hayaline ortak olup biz de elimizi taşın altına koyup bu topraklara borcumuzu ödeyeceğiz. Bu benim için özel bir görev oldu. 

Konuşmaların ardından Başkan Seyit Mehmet Özkan, yeni CEO Necati Özdeniz’e Altınordu rozeti takarak başarılar diledi.

MEHMET NECATİ ÖZDENİZ’İN ÖZGEÇMİŞİ

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde tamamlayan Mehmet Necati Özdeniz, ayni zamanda ODTÜ’de istatistik uzmanlığını da beraberinde yapmıştır. ODTÜ’de istatistik asistanlığı ve Hacettepe Üniversitesi, Nüfus Etütleri Enstitüsünde istatistik proje sorumlusu olarak görev almıştır. Profesyonel çalışma hayatına 1999 yılında Fortis Bank’ta Network ve Sistem Yönetimi Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2000-2003 yılları arasında Veri Araştırma A.Ş. de Araştırma Uzmanı olarak, 2003-2005 yılları arasında Oyak grubu çatısı altında sırasıyla, Oyak Bilgi Teknolojileri şirketinde Araştırma Uzmanı olarak; Oyak Bank’ta Veri Araştırma Yöneticisi olarak görev yaptı.

2005 yılında Türkiye Ekonomi Bankası’nda CRM ve Segmentasyon Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 2007 yılında CRM Yöneticisi olarak Tekstil Bank’a geçti. 2008-2012 yılları arasında Aktif Bank’ta CRM ve Segmentasyon Müdürü olarak, 2012-2013 yılları arasında TEB’de CRM ve Kampanya Yönetimi Müdürü olarak çalıştı. 2013 yılında Türkiye Finans ailesine katılan Özdeniz, 2015 yılına kadar Türkiye Finans’ta Müşteri Analitiği ve CRM Müdürlüğü görevini üstlendi. Ağustos 2015’te CarrefourSA CRM, Pazarlama ve Kurumsal İletişimden sorumlu İcra kurulu üyesi olarak çalışmaya başladı. Müşteri analitiği, Data Science,Pazarlama ve kampanya yönetimi alanlarında başarılı çalışmalar yürüten Mehmet Necati Özdeniz, 3 Nisan 2017 tarihinde Türkiye Finans Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevine başladı. Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Olarak Sorumluluk Alanları: Perakende Bankacılık Pazarlama Müdürlüğü, Tüketici Finansmanı, Sigorta ve Ödeme Sistemleri Pazarlama Müdürlüğü, Fon Toplama ve Yatırım Ürünleri Müdürlüğü, Girişimci Bankacılık Pazarlama Müdürlüğü, Perakende Şube Ağı Yönetimi ve Satış Direktörlüğü, Dijital Bankacılık Pazarlama Müdürlüğü, Şube Dışı Kanallar Satış Müdürlüğü, Perakende Bölge Satış Müdürlükleri ve Perakende Şubelerdi. Türkiye Finans çatısı altında 1700 kişiden fazla çalışma arkadaşına liderlik eden Özdeniz, “Hızlı Finasman”, “Extra Limit”, “TFX Target Mobil”, “küçük yatırımcıların, tek bir digital uygulama ile global ve dünya piyasalarına erişebilmesinin mümkün kılınması” başta olmak üzere sektörde çok büyük yeniliklere imza atmıştır.

Mehmet Necati Özdeniz 28 Mart 2022 tarihi itibarıyla, Altınordu FK’da CEO olarak göreve başlamıştır. Toplam mesleki tecrübesi 23 yıl olan Mehmet Necati Özdeniz evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.