ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

“İnşallah Hak Eden Kazanır…”

“Başarıya Doymayan Bir Kulübüz…”

Avni Yelkenbiçer İzmir U16 ligi Play-Off 2.turunu da geçen Pınargücü spor ’un sportif direktörü ve başarılı hocası Yalçın Akdemir, Türkiye finallerine 1 adım kala sayfamıza konuştu. Pınargücü spor, Play off ikinci grup maçlarında Bornova Hitabspor’u 3-0 , Bornova 1881 spor’u 6-2 ve son baraj maçında Kandere spor’u 7-1 geçti. Pınargücü spor ,ilk dörde kalabilmek ve Türkiye finallerine gidebilmek için İzmirgücü spor maçı hazırlıklarına başladı.

Başarılı çalıştırıcı Yalçın Akdemir Pandemi sonrası U16 liginde keyif ve iz bırakan futbolları ile güzel bir sezon yaşadıklarını ve ilk 8’e kaldıklarını belirtti. Çok önemli maç öncesi teknik sorumlu Yalçın Akdemir, çok samimi ve çok özel açıklamaları ile sorularımıza verdiği cevapları şu şekilde ; 

1- Hocam, Pandemi sonrası U16 sezonu nasıl geçti ?

Herkese Selamlar. Pandemi sonrası çocukları tekrarı normale döndürmekte çok zorlandık, ancak bir şekilde normale dönmek için çok çalıştık, pandemi öncesi Elit ligde namağlup Şampiyon olmuştuk, o takımdan önemli oyuncularımız Yasin Çaplı(Altınordu), Orkun Yiğit Çınar(Manisa Fk) Memet Batuk (Ksk), Kayra Yaşar( Ksk) akademilere gittiler, pandemi nedeniyle futbolu bırakanlar oldu, 2007 ağırlıklı bir takım üzerine U-16 kurduk , bazı maçlarda ilk 18 in 10 kişisi 2007 doğumluydu, ligde zorlu rakiplerimiz Kemalpaşa 1923 ve Ulucaksporu geçerek Şampiyon olup play off oynamaya hak kazandık..

2- Play- Off lar nasıl geçti ?

Play Offlarda grubumuzda Bornova Hitabspor, Bornova 1881, Bornova Kanderespor vardı, ilk maçta Bornova Hitapsporu 3-0 , Bornova 1881i 6-2 geçti grup Şampiyonluğu maçında Kanderespor’la zorlu bir maça çıktık , iyi bir takımla oynadık öne geçtiğimiz maçta 1-1 berabere kalarak baraj maçına kaldık,

3- 16 grupta, 133 takım arasından ilk 8’e kalmak nasıl bir duygu hocam ?

Pınargücü olarak bu tip başarılara çok alışkınız , sürekli bu seviyelerde oynuyoruz, ancak 3 2005 li ve 2006 ağırlıklı bir ligde bazen ilk 11 de 9 tane 2007 li oyuncu ile sahada yer aldık, çok yetenekli bir 2007 jenerasyonumuz var, bu yıl çok büyük hedeflerimiz yoktu, ancak çocuklar inanılmaz mücadele ettiler,, Bizler başarıya asla doymayan bir kulübüz , hiç Şampiyon olmamış kadar aç ve hırslı olup yolumuza devam edeceğiz ..

4 – Artık Türkiye finallerine 1 adım kaldı. Neler düşünüyorsunuz hocam ? Türkiye finallerinde hedefleriniz neler olacak… ?

Kanderesporla grupta oynadığımız maç çok zor geçti öne geçtik ama koruyamadık, o maçta rakibin oyun planının santraforlarına uzun oynayıp düşen topları değerlendirmeye çalışan ve öne çıkmayan çakılı oynayan savunmasıyla bir oyun planı olduğunu gördük, erken bir gol bulursak savunmalarının öne çıkacağını ve öndeki hızlı oyuncularımızla skoru almayı hedefledik, erken bulduğumuz golle de , rakibin öne çıkması ve savunma arkasına attığımız derin toplarla farklı bir skor aldık, ama henüz bitmedi rakibimiz zor bir takım İzmirgücü , işimiz kolay değil ancak kolayda pes etmeyeceğiz, inşallah hak edenin kazanacağı ,centilmence bir maç olur, ben hedeflere adım adım odaklanan bir antrenörüm, önce önümüzdeki maça bakacağız. Play off ta bütün takımları takip ettim, gitsek te gitmesek te futbolun bütün prensiplerini yerine getiren ,skor ne olursa olsun pas oyunundan vazgeçmeyen en keyif veren takım olduğumuz tartışılmaz,, Türkiye Şampiyonasına gidersek keyif veren ve iz bırakan bir takım olmak ,en büyük dileğim..

5- Hocam, ve son olarak Spor kamuoyuna söylemek istediğiniz bir şey var mı ?

Benim maçlara gelen herkesten karşıda oynayan çocuklarında ,anne babası olduğunu unutmamaları, futbolun sadece sahada kalması gereken bir oyun olması gerektiği , futbolun sadece sonuçtan ibaret bir oyun olmadığını bilmelerini istiyorum, bazen annelerin bile rakip çocuklarla ilgili olumsuz sözlerini duyunca şok oluyorum, anne yüreği diye bir şey olduğuna hep inandım , inanmak istiyorum, herkese saygılar sunuyorum..

HABER- RÖPORTAJ : MUSTAFA ÖZERGENE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.