ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

Geleceğin Yıldızları Denizli’de…

TÜFAD GELECEĞİN YILDIZLARI DENİZLİ’DE BOY GÖSTERİYOR…

Denizli Türkiye’yi derinden sarsan depremden etkilenen çocuklar için düzenlenen çok özel bir projeye ev sahipliği yapıyor.

Asrın felaketinden etkilenen 11 ilden Denizli’ye gelen çocuklar ile 11 kardeş şehrin çocukları, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ve Spor Ege Derneği yürütücülüğünde ”Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği’’ nde buluştu.

İZMİR TÜFAD KARMASI İKİNCİ MAÇINIDA KAZANDI…

Bu güzel projede İzmir ilimizi temsil eden İZMİR TÜFAD KARMASI ilk maçını ; HÜSEYİN EFE (3), AZAMAT AŞKIN (3), KAYRA GÜLGÜN (2) ve ALPTEKİN ERSÖZ’ün kaydettiği gollerle 9-0 kazandı. Bugün oynanan ikinci maçında İzmir Tüfad gençleri zorlu ve güçlü Isparta Tüfad karmasını 2-1 yenerek yoluna devam etti. Maçta galibiyeti getiren golleri ; HÜSEYİN EFE ve KAYRA GÜLGÜN attı.

İZMİR TÜFAD EKİBİ KADROSU YÖNETİMİYLE BİRLİKTE ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR ;

  • BAŞKAN KADRİ YATKIN , ANTRENÖRLER; FETİ OKUROĞLU, EROL ÇAMKIRAN
  • YÖNETİCİ ; ERDOĞAN BUYRUKÇU
  • KADRO ; KALECİLER ; YUSUF ÜVEYS USLUY (EGEKENT GENÇLİK SPOR), DORUK KARAOSMANOĞLU(ALTIN GENÇ SPOR) , DEFANS OYUNCULARI ALPTEKİN ERSÖZ (ALTIN GENÇ SPOR), ALPER AVCI (EGEKENT GENÇLİK SPOR), İBRAHİM ÇUĞADAR (GÜZELTEPESPOR), ORTA SAHA OYUNCULARI TUĞRA ATAY (GAZİEMİR GÜNDOĞAN SPOR), BULUT TOPKAYA (EGEKENT GENÇLİK SPOR), BUĞRA YILMAZ (EGEKENT GENÇLİK SPOR), YİĞİT OKUROĞLU (P.S.G.) , KAYRA GÜLGÜN (GÜMÜŞORDU) , AMMAR KODAŞ (ASARLIKSPOR), FORVETLER HÜSEYİN EFE CAN (EVKA-5 SPOR) AZAMAT AŞKIN (EGEKENT GENÇLİK SPOR)

TÜFAD SAYESİNDE BİRÇOK YETENEK BÜYÜK KULÜPLERDE

TÜFAD yıllardır birçok ilde “Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği” turnuvaları düzenledi. Yüzlerce yıldız adayı bugün büyük kulüplerde top koşturuyor. Bu kez durum farklı; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin büyük destekleriyle ”Birlikte Güçlüyüz, Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği” projesi kapsamında Türkiye tek yürek oluyor.

DAYANIŞMA BİLİNCİ ARTIYOR…

Projede gerçekleşen futbol turnuvasının yanı sıra depremin travmasını atlatmak için uzmanlar tarafından psikososyal destek de alacak afetzede çocuklara yönelik bilimsel bir çalışma yapılıyor, bu süreçte çocuklar sporla ilgili bilimsel panel ve söyleşilere katılma imkanı bulacak. Turnuvadaki yetenekli sporcular spor kulüplerine kazandırılabilecek, ulusal birlik ve bütünlüğün en güzel örneklerinden biri olan dayanışma bilincinin de arttırılmasına katkı sunulacak.

HABER : MUSTAFA ÖZERGENE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.