ALT YAPI HABERLERİHABERLER

ALTINORDU’DAN BİR İŞ BİRLİĞİ DAHA…

INTERNATIONAL U12 İZMİR CUP Heyecanı İçin Geri Sayım Başladı…

Altınordu Futbol Kulübü tarafından 2013 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası U12 İzmir Cup Turnuvası heyecanı için geri sayım başladı. Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan turnuva 2023 yılında Altınordu Futbol Kulübü tarafından tekrar düzenlenecek.

2013 yılında 8 katılımcı takımla başlayan turnuva, 2019 yılında İzmir’de 72 takım bir araya gelmişti. 2013 yılında 8, 2014 yılında 12, 2015, 2016, 2017 yıllarında 48’er , 2018 yılında 56 ve 2019 yılında 72 takım bu organizasyona iştirak etti. “Dünya İzmir’de Buluşuyor” mottosuyla düzenlenen turnuvanın son şampiyonu, finalde PSV’yi penaltılarla yenen Manchester City olmuştu.

Uluslararası İzmir U12 Kupası’na bugüne kadar AC Milan, Ajax, Anderlecht, Athletic Bilbao, AZ Alkmaar, Benfica, Celtic, Chelsea, Hamburg, Lazio, Leicester City, Manchester City, O. Marseille, Paris Saint-Germain, , Porto, PSV, Rangers FC, Valencia, SV Werder Bremen, Wolverhampton Wanderers, Twente, Zenit, Parma gibi 292 farklı takım katıldı.

SEYİT MEHMET ÖZKAN: U12 CUP’I SENEYE YAPMAYI PLANLIYORUZ

Inernational U12 İzmir Cup’ın başlamasına bir yıl kala Başkan Seyit Mehmet Özkan’dan da açıklama geldi. Başkan Özkan, “Maalesef pandemi nedeniyle bizim gururumuz International U12 İzmir Cup yapamadık. İnşallah artık seneye yapmayı planlıyoruz. Ona da bugünden itibaren çalışmalara başladık. İlk başta daha önce gelen 72 kulübümüze çağrıda bulunacağız. Onların içinden gelemeyenler olursa diğer kulüplere doğru yayılacağız ama yine aynı şekilde 72 kulüp olacak. 3’te 2’si yabancı, 3’te 1’i ise Türk kulüpleri olacak. Bu şekilde International U12 İzmir Cup’ı yine büyük bir coşku içerisinde gelecek sene, 2023’te inşallah burada yapacağız. U12 yaş çocuklarımız bize muhteşem bir üç gün geçirtecekler. Ben de o günü sabırsızlıkla bekliyorum çünkü benim hayatımda en mutlu olduğum ve düzenliyor olmaktan en çok gurur duyduğum ülkemize önemli armağan bu turnuva. Zaten Altınordu misyonu içinde her zaman en iyisini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

ALTINORDU’DAN BİR İŞ BİRLİĞİ DAHA

Öte yandan Altınordu Kulübü, dünyaya açılma projesi kapsamında bir iş birliğine daha imza attı. Kırmızı-lacivertli kulüp, Comet Sportif Etkinlikler Ltd. Şirketi ile yurt dışındaki takımlarla maç organizasyonları konusunda anlaşmaya vardı. Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi’nde Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın da katıldığı imza töreninde Comet Sportif Etkinlikler Ltd. Şirket Genel Müdürü Murat Korkmaz da yer aldı.

İmza töreninden sonra açıklamalarda bulunan Başkan Seyit Mehmet Özkan, pandeminin etkilerinin yavaş yavaş azaldığını belirterek, “Dünya büyük bir pandemiden çıkmadı ama en azından ilk zamanlardaki gibi değiliz. 2 yıl gerçekten Altınordu’nun en önemli misyonu olan yurtdışındaki takımlar ile olan sportif iş birliklerimiz, turnelerimiz, onların buraya maç yapmaya gelmeleri gibi etkinliklerimizin hepsini sekteye uğrattı. Bizim akademi sporcularımızın gelişimine de önemli bir olumsuz etkisi oldu. Şu anda yavaş yavaş pandemi etkisi azalıyor. Avrupa’dan da şu anda ilişkide bulunduğumuz büyük kulüplerin akademileri ile ilgili görüşmelerimiz var. Onlar buraya, biz oraya gideceğiz. Turneler yapacağız. Burada yabancı kulüpler ile üçlü, “Three Series” dediğimiz turnuvalar yapacağız. Bütün bu organizasyonların, bizim buradaki akademi formatının yoğunluğunda üstesinden gelmemiz kolay değil. Bu anlamda Comet Sports & Events ile bir anlaşma yaptık. İnşallah bütün bu etkinlikleri Comet Sports & Events firması önderliğinde yapacağız. Hedefimiz en az yıllık 30 tane uluslararası hem gitme hem gelme temas var. Uluslararası sportif karşılaşmaların, özellikle turnuvaların, turnelerin çocuklarımıza yaşadıkları 1 birimin belki de 5 birimi kadar daha büyük olumlu katkısı oluyor. Bu anlamda çocukların erken gelişimine çok büyük katkıları oluyor. Bizim de zaten oyuncularımızı erken geliştirmemiz gerekiyor. Bu anlamda yabancılarla temasa çok önem veriyoruz. İnşallah bunu bu şekilde daha kurumsal sisteme oturtacağız. Uzun vadeli kulüplerle anlaşmalar yapacağız ve bunların hepsi de Avrupa’nın ünlü kulüpleri olacak. Biz onlara gideceğiz, onlar da bize gelecek. Tüm bunlarla Altınordu adına bugünden itibaren Comet Sports & Events Limited Şirketi ilgilenecek. Ben bu konuda onlara güveniyorum. Onlarla inşallah güzel işler yapacağız” dedi.

Comet Sports & Events Genel Müdürü Murat Korkmaz da  “Almanya, İspanya ve Rusya olmak üzere dünyanın en büyük U15 turnuvası olan MTU Hallencup’ta ve birçok organizsyonda görev aldık. Bu tecrübemizi bu toprakların çocuklarına inanan Altınordu kulübüne, öncelikle Seyit Mehmet Özkan’ın çocuklarına iletmek isteriz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.