SON DAKİKA

ENİS DESTAN’DAN ALTINORDU’NUN GENÇLERİNE “SİZLERİ UNUTMAYACAĞIM”

Ara transfer döneminde Altınordu’dan Trabzonspor’a transfer olan Enis Destan, Bordo-mavili kulüple resmi sözleşmeye imza attıktan sonra Altınordu’ya veda etti.

Genç oyuncu, Trabzon’dan döner dönmez Altınordu Futbol Kulübü tarafından organize edilen Altınordu Felsefe Kardeşliği turnuvasında mücadele eden Fikri Altay Takımını ziyaret etti.

Futbol yaşamına Fikri Altay takımında başlayan Enis Destan, yetiştiği kulübün oyuncuları ile fotoğraf çektirip sohbet etti.

A TAKIMDAN PASTA KESİLEREK UĞURLANDI

Genç oyuncu, Altınordu Futbol Takımı’nın kamp yaptığı Beytullah Baliç Yerleşkesi’ne giderek takım arkadaşları ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Yemeğin ardından Enis Destan için pasta kesildi. Tüm arkadaşları ile vedalaşan genç oyuncu, sonrasında Altınordu TV’ye açıklamalarda bulundu. Kendisinin buralara kadar gelmesinde emeği olan Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Enis Destan, “Bu noktaya gelmemde Altınordu Futbol Akademisi’nde oynadığım dönemlerde hocalarım, A Takım Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu ve onun yardımcılarının emeği çok fazla. Artık yeni bir hikaye yazma zamanı geldi. Trabzonspor’da daha büyük hikayeler yazacağım. Sonrasında hedefim olan Avrupa’ya gideceğim

HÜSEYİN EROĞLU: ENİS DESTAN YENİ BİR HİKAYE YAZMAYA BAŞLAYACAK

Enis Destan’ın Altınordu Futbol Akademisi’nden itibaren gelişimini yakından takip ettiğini belirten Altınordu A Takım Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu da “Enis Destan, çok fazla mesafe kat etti. Çok güzel anlar yaşadık. Çok mutlu olduğumuz bir an yaşıyoruz. Enis, Trabzonspor’da büyük işler başaracaktır. Trabzonspor forması altında Enis Destan’ın yeni bir hikâye yazacak. Türkiye’nin yakından takip ettiği gurur duyduğu Enis’i göreceğiz. İnşallah başarılı olacaktır. Ona bundan sonraki yaşamında başarılar dilerim” dedi.Altınordu Takım Kaptanı Ahmet İlhan Özek ve Enis Destan ile birlikte Altınordu Futbol Akademisi’nde top oynadıktan sonra A Takımda beraber forma giydiği Furkan Metin de Enis Destan’ın Trabzonspor’da başarılı olup hedefi olan Avrupa’ya transfer olacağını sözlerine ekledi.

SÖZ SİZLERİ UNUTMAYACAĞIM

Trabzonspor’un yeni yıldızının en son vedalaşmaya geldiği yer ise Altınordu Futbol Akademisi oldu. Metin Oktay Yerleşkesi’nde Altınordu Futbol Akademisi oyuncuları tarafından alkışlarla karşılanan Enis Destan, sporcuların buradaki sorularını cevaplandırdı. ALFA’da forma giyen U13 takım kaptanı Bilal Demirağ’ın “Aynı senin gibi buradan yetişen ve Bundesliga ekiplerinden Arminia Bielefeld’e transfer olan Burak İnce bizleri devamlı ziyaret edeceğinin, sözünü verdi. Sen de söz verir misin?” sorusunu Enis Destan, “Başkana da söz verdim. Buraya yılda bir veya iki defa mutlaka geleceğim” diye cevapladı.

Altınordu FK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.