HABERLERÖZEL HABER

Çırpılı Gençler Gün Sayıyor…

“Sahanın hizmete açılmasını 4 gözle bekliyoruz…”

BAYINDIR ÇIRPI’LI GENÇLER, 6 SENEDİR ATIL BİR ŞEKİLDE DURAN SAHALARINA KAVUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR…

Çırpı Doğanspor takımının eski hocası ve köy sakinlerinden Süleyman Erçolak; “1955 Yılında kurulan bir spor kulübü olarak büyüklerimizden yardım istiyoruz. Böylesine hazır bir tesisin yeniden Çırpı’lı gençlerin hizmetine açılmasını dört gözle bekliyoruz…” dedi.

Erçolak “ Pandemi sürecinde zaten çocuklarımız spor yapamadı. Onları spordan soğutmayalım ve bu güzel tesisimizi maçlarımızın oynanacağı hale getirelim. Bu güzel tesisi yeniden gençlerimize kazandıralım“ dedi.

Yaklaşık 6 yıldır bu şekilde atıl bir vaziyette bekleyen Bayındır Çırpı sahası yeniden içerisinde cıvıl cıvıl gençlerin seslerinin olduğu, sevinçlerin ve hüzünlerin yaşandığı maçlardaki atmosferi hayal ediyor.

Çocukların spor yapmasını, kötü alışkanlıklardan uzak durması için bütün mücadeleyi verdiklerini belirten Çırpı Doğanspor eski futbolcularından ve eski antrenörü Süleyman Erçolak “ Pandemi sürecinde zaten çocuklarımız spor yapamadı. Onları spordan soğutmayalım ve bu güzel tesisimizi maçlarımızın oynanacağı hale getirelim. Bu güzel tesisi yeniden gençlerimize kazandıralım“ dedi.

BU SAHA İÇİN MÜJDELİ HABERLERİ BEKLİYORUZ…“

“Herkes büyük Futbol sahası olmasını beklerken, biz buradaki sahamızdan faydalanamıyoruz. 1955 yılında kurulan bir spor kulübü var ortada. Çocuklar spor yapmasa kötü alışkanlıklara yöneliyorlar. Benim çocuğum yok ama köyümüzün bütün gençleri benim çocuğum sayılır. 5 bine yakın insanın yaşadığı köyümüzdeki gençlerimize spor yaptıralım diye ,Çırpı’mızın çocukları heba olmasın diye mücadele ediyoruz. Vermeye de devam edeceğiz.

Sözün özü bu sahayı kim yapacak onuda bilmiyoruz. 5-6 yıldır bu saha atıl vaziyette. Çok değerli büyüklerimizden destek bekliyoruz. Gençlerin enerjisini atmalarına yardımcı olursak, onları sporla buluşturursak, köyümüz de kötü alışkanlıkların önüne geçer sağlıklı bireyler yetiştiririz. Ben gelecek nesillerin yok olmaması için bu yola baş koydum . Şu mezbelelikten kurtulup bu köyde çocuklarımıza spor yaptıralım. Çırpı’lı gençlerimizin tek isteği bir an önce bu sahada antrenman ve maç yapmak. Çocuklara kıymayalım…

Tribünü, soyunma odaları ve yeşillikler içerisindeki sahamızı yeniden Çırpı’mıza kazandıralım… Şimdiden büyüklerimize destekleri için çok teşekkür ediyorum. Tüm amatör camiasına da yeni sezonda başarılar diliyoruz “ ifadelerini kullandı.

HABER : Mustafa ÖZERGENE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.