TRANSFER DEVAM EDİYOR…
ALTINORDU FUTBOL AKADEMİSİ’NE İKİ GURBETÇİ TRANSFERİ
![](http://www.sporvesporextra.com/wp-content/uploads/2022/08/KDY_0007-scaled.jpg)
Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu, A Takım kadrosunun yanı sıra Altınordu Futbol Akademisi’ne de (ALFA) gurbetçi oyuncular transferine devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda A Takım kadrosuna Kürşad Sürmeli, Kenan Fakılı, Ahmet Dereli, Şeref Özcan gibi bir çok gurbetçi futbolcuyu dahil eden Kırmızı-lacivertli takım, Altınordu Tekrar Avrupa Yolları’nda (ATAY) Projesi kapsamında Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımı’na TSN Nierndorf Takımı’ndan Serhat Saraç ve VFL Osnabrück takımından Sergen Yüksekdağ’ı kadrosuna dahil etti. Genç oyuncularla sözleşme imzalandı.
![](http://www.sporvesporextra.com/wp-content/uploads/2022/08/KDY_0019-scaled.jpg)
![](http://www.sporvesporextra.com/wp-content/uploads/2022/08/KDY_0018.jpg)
ATAY Projesi kapsamında Altınordu Futbol Akademisi’ne transfer edilen yurt dışı doğumlu oyuncular, istenilen performansı sergilemesi halinde aynen diğer ÖKS oyuncuları gibi A Takım kadrosuna yükselme şansı elde ediyor. Kulüp her yıl iki gurbetçi oyuncuyu A Takıma monte etmeyi hedefliyor.
Metin Oktay Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Başkan Seyit Mehmet Özkan, ALFA İdari Direktörü Ahmet Furkan Can ve Altınordu Avrupa Direktörü Murat Korkmaz katıldı.