HABERLERÖZEL HABER

AİLELERE UYARI…

FUTBOLCU ADAYLARI VE ONLARIN AİLELERİNE TAVSİYELER

Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) Genel Kaptanı Sedat Gündoğdu, genç futbolcu adaylarına ve ailelerine tavsiyelerde bulundu.

Futbolcu, antrenör ve yönetici olarak uzun yıllar futbolun içinde olan Gündoğdu, “Bir çocuğun iyi futbolcu olabilmesi için öncelikle doğal yeteneğinin bulunması gerekiyor. Yine doğal yeteneğin yanı sıra dış faktörler de önemli. Bunlara çocuğumuzun aile yapısı, sosyal yapısı, kültürel yapısı en iyi örneklerdir. Şu anda futbolcu adayları gençlerimizde gördüğümüz en büyük eksiklik öz güven eksikliğidir. Bu eksikliği olgunlaştıracak etmenler evde ailesi, okulda öğretmenleri, antrenmanlarda da antrenörlerdir. Biz çocuklarımızın öz güvenini hayata geçirebilirsek ondan iyi futbolcu, iyi insan yetiştirebiliriz” dedi.

ALFA Kıdemli Genel Kaptanı, genç futbolcu adaylarının iyi futbolcu olabilmesi için onlara şu tavsiyelerde bulundu.

“Bir gencimiz iyi futbolcu olmak istiyorsa öncelikle futbolun profesyonel gerekliliklerini yerine getirmesi gerekiyor. Sahada çok çalışması gerekiyor. Saha dışında da uyku düzenine, beslenmesine ve sosyal yaşamına çok dikkat etmesi gerekiyor. Şu anda Torbalı Metin Oktay Yerleşkemiz’de biz tüm imkanlarımızı burada ileri futbol eğitimi alan sporcularımız için seferber etmiş durumdayız. Zaten bizim söylediklerimizi yapanlar iyi yerlere geliyorlar. Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ile birçok genci Türk ve Avrupa futboluna kazandırdık”

AİLELERE UYARI: “ÇOCUKLARINIZI META OLARAK GÖRMEYİN

Genç futbolcuların ailelerine de seslenen Sedat Gündoğdu, “Ailelerin öncelikle çocuklarını bir meta olarak görmemeleri gerekiyor. Onlar da bir zaman çocuktu. O çocuklarımızın, çocukluklarını yaşamalara gerekiyor. Çocuklarımızın üzerinde yapılan baskılar onlara çok zarar veriyor. Bu da çocuklarımızın özgüvenini yitirmesine neden oluyor. Ailelere tekrar söylüyorum “Çocuklarınızı meta olarak görmekten vazgeçin. Onlara sizin verebileceğiniz en güzel şey sevgidir.”

Türkiye’de herkesin futbolu bildiğini kaydeden Gündoğdu, “Maalesef herkes futbolu çok iyi bilince bir karmaşa yaşanıyor. Bizim akademimize gelen ailelere şunu söylüyoruz. Siz çocuklarınızı bize teslim edin. Biz onların en iyi şekilde eğitim ve kariyerlerini planlıyoruz. Ailelere zaten şunu söylüyoruz. Onlar hem bizim çocuklarımız hem de bizim sporcularımız. Çocuklarımızın saha ile ilgili kararlarını bize bırakın. Ailelerimizin çocuklara verebileceği en güzel şey sevgidir” diyerek sözlerini tamamladı.

ALTINORDU, ESENLER EROKSPOR MAÇINA HAZIR

Öte yandan TFF 2. Lig’de mücadele eden Altınordu, yarın lider Esenler Erokspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye başladı. İzmir ekibinde U19 Milli Takımımız ile Avrupa U19 Şampiyonası elemelerinde mücadele eden Hasan Berat Kayalı, Mert Furkan Bayram ve Arif Şimşir, Erokspor maçının kadrosunda yer almayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.