ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

TEBRİKLER ÇOCUKLAR…

U17 Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası sahnesinde

UEFA U17 Avrupa Futbol Şampiyonası Elit Tur’da Slovenya, Sırbistan ve Galler ile mücadele eden U17 Milli Takımımız, grubunu ilk iki sırada bitirerek adını Avrupa Şampiyonası’na yazdırdı. 

Slovenya’da oynanan üç maçta 2 galibiyet, 1 mağlubiyetle 6 puan toplayan Milliler, rakip fileleri 11 kez havalandırırken, kalesinde 8 gol gördü. U17 Milli Takımımız, grubun ilk maçında Sırbistan’a 3-2 yenilirken, grubun ikinci maçında Galler’i 5-2 mağlup etti. Son maçta karşılaştığı ev sahibi Slovenya’yı zorlu bir mücadele sonunda 4-3 yenerek Avrupa Şampiyonası biletini aldı.

UEFA U17 Avrupa Futbol Şampiyonası 16 Mayıs – 1 Haziran 2022 tarihleri arasında İsrail’de düzenlenecek. UEFA U17 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri grup kuraları 6 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 12.00’de İsrail’de Daniel Herzliya Otel’de çekilecek. 

Soykan Başar: “Avrupa’nın en iyi 16 takımı arasına kaldığımız için gururluyuz, mutluyuz ve heyecanlıyız.”

Elit Tur karşılaşmaları ile ilgili bir değerlendirme yapan U17 Milli Takım Teknik Direktörü Soykan Başar, “Bu süreçte başta Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hamit Altıntop’a ve Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlumuz Sayın Tolunay Kafkas’a destekleri ve bizleri bir an olsun yalnız hissettirmedikleri için çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.