ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

SON 20 HAZIRLIKLARI…

Başarılı hoca Bedrettin KARADAĞ ; “İNADINA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İzmir’i en iyi şekilde temsil ederek Türkiye şampiyonası 1.etap maçları sonrası Denizli şampiyonu olan Buca Gençlerbirliği U15 takımı 2.etap çalışmalarına ve hazırlıklarına devam ediyor. İzmir U15 liginde son 5 takım arasına kalarak Türkiye Şampiyonası finallerine adını yazdıran Buca Gençlerbirliği takımı Denizli’de tarih yazdı… Türkiye şampiyonası 1.etap maçları için Denizli’de İzmir ekibi güçlü ve zorlu rakipleri ile oynadıkları 3 maçı da kazanarak İzmir’den sonra Türkiye finalleri 1.etap Denizli şampiyonluğunu da elde etmiş oldu. Bu sonuçlarla Türkiye şampiyonası finalleri 1.etabını şampiyon olarak geçen Buca ekibi adını Türkiye’de son 20 takım arasına yazdırdı.

Her şampiyona ve her tur atlanan etap sonrası büyük sıkıntılarla ve zorluklarla baş başa kaldıklarını belirten tecrübeli ve başarılı hoca Bedrettin Karadağ bir amatör takım için zorlandıklarını belirtti. 2.etap maçları için Burdur’a gideceklerini, orada yine Buca ve İzmir’i en iyi şekilde temsil edeceklerini belirten başarılı hoca Karadağ sayfamıza çok özel açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli hoca Bedrettin KARADAĞ yaptığı sezon değerlendirmesi ve Türkiye Şampiyonası finalleri 2.etap maçları öncesi şunları söyledi. ;

“KİMSEDEN BEKLENTİ İÇİNE GİRMEDEN YOLUMUZA BAKACAĞIZ…”

“BUCA GENÇLERBİRLİĞİ demek başarı demektir. Kurulduğumuz 2010 yılından itibaren yarıştığımız tüm yaş gruplarında yakaladığımız başarılar ve profesyonel takımlara verdiğimiz oyuncular ile beraber 24 defa TÜRKİYE finallerine kalma başarısı, 5 defa ilk 20’ye kalma başarısı göstererek ve 1 defa ilk 8’e kalarak yoluna devam ediyoruz. Maalesef sponsor desteği, kurum ve kuruluş desteği bulamadan , tesis problemi yaşamak başarılarımızın gölgesinde kaldı. Çalışmaya, inadına çalışmaya devam edeceğiz. Kimseden beklenti içine girmeden yolumuza bakacağız. İzlemeye devam edeceksiniz.”

“ŞAMPİYONAYA KALAN KULÜPLERE ULAŞIM VE KONAKLAMA OLARAK DESTEK VERİLMELİ”

Şampiyon Buca Gençlerbirliği U15 takımı İzmir’i temsil etmek ve 2. Etap maçları için Burdur ilinde mücade edecek. Buradaki maçlar için ulaşım ve konaklama için sponsor arayışında. İzmir’in ve Buca’nın öz kaynakları ile en iyi alt yapı takımları arasında yer alan bir ekibiz. 15 yıllık kuruluş tarihinden 70 ‘e yakın sporcusunu profesyonel takımlara veren , 24 defa TÜRKİYE finallerine giden 5 defa ilk 20 takım arasına kalan ve 1 defada ilk 8 takım arasına kalan bir kulübüz. Maalesef yıllardır TFF tarafından alt yapılara hiç bir şekilde şampiyonlar için destek verilmiyordu. Bu sene yapılan 6 bin TL ücretin 11bin TL’ye çıkmasını yetersiz olduğunu belirtmek istiyoruz. TFF’ nin şampiyonaya kalan kulüplere ve takımlara konaklama ve ulaşım konusunda destek verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. TFF Amatör takımların fikir ve görüşlerini almalı. Yapılan şampiyonalar da tüm takımlara yardımcı olmalı, aksi takdirde yapılan şampiyonalar amatör takımlara ve sporculara bir yerden sonra çokta anlam ifade etmiyor. Bir haftada 3 müsabaka oynatılarak yaptık , oynadık , bitirdik düşüncesinin değişmesi gerekiyor ve birçok takımda aynı sıkıntıları yaşıyor. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.