ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

“MAHALLEDE MAÇ VAR” Sona Erdi…

“Mahallede Maç Var”23 Nisan Futbol Turnuvası,Final Müsabakaları ile son buldu.

Kendileri küçük, yürekleri büyük; pasları kısa, hayalleri uzun; şutları hafif, sevinçleri dev yetenekler için #MahalledeMaçVar denildi ve TBMM-GSB iş birliğiyle sahayı 2009, 2010 ve 2011 doğumlu çocuklara bırakılmıştı. Onlarda sporseverleri şaşırtmadılar ve tüm maçlarda disiplin , heyecan , dostluk ve yardımseverlik dolu birçok müsabakaya imza attılar. Turnuva 16 Şubat 2022 tarihinde İl Müdürü Murat Eskicinin başlama vuruşu ile başlamıştı.

Turnuvaya  43 Erkek  – 7 Kız Takım olmak üzere toplam 50 takım katılım sağladı. 16 farklı ilçeden, 550 sporcunun kıyasıya mücadele verdi . Analig “ Mahallede Maç var Turnuvası”  Final Müsabakaları 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle kadın hakeme ASKF Başkanı Efkan Muhtar ve Spor Şube Müdür v. Enver Yılmaz’ın çiçek takdim etmesi ve takımların hatıra fotoğrafı çektirmesiyle başlandı.

Erkeklerde ; ALTAY –  1461 TRABZON Müsabakası

Kızlarda; KONAK BELEDİYE –  GÜMÜŞHANE Müsabakası sonucunda

Altay ,1461 Trabzon’u 3-2 yenerek ilimizi grup müsabakalarında erkeklerde  temsil etmeye hak kazandı.

Konak Belediye, Gümüşpala Sporu 12 – 0  yenerek grup müsabakalarında kızlarda ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Müsabakalar sonunda tüm sporculara katılım belgesi takdim edildi.

Turnuvanın Grup müsabakaları 15-20 mart 2022 tarihlerinde Aydın ilinde gerçekleştirilecek olup; İlimiz kız ve erkek kafileleri yarı finale kalmaları halinde Bursa İline ;Final oynamaya hak kazandıkları takdirde de 18-22 Nisan 2022 tarihlerinde ilimizi Ankara’da TBMM’nde en iyi şekilde temsil etmeye hak kazanacaklar.

Heyecan dorukta İzmir’i temsil edecek kız ve erkek takımlarımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyor Aydın’da oynanacak grup müsabakalarında başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.