ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

Kemalpaşa 1923 Spor Gençleriyle Parlıyor…

16,17 yaşındaki gençlerle, 3 maçta 3 galibiyet…

Çetin Zengin İzmir 1.amatör küme 12. grup takımlarından Kemalpaşa 1923 spor 16, 17 yaşındaki gençleriyle göz kamaştırıyor. Ligin 3.haftasında 3 maçta 3 galibiyet alarak 9 puanla zirvedeki yerini korudu.

Kemalpaşa 1923 spor , güçlü rakibi Ansızca spor ile karşılaştı. Bugün oynanan maçtan 5-0 gibi net bir skorla ayrıldı. Gençler oynadıkları 3 hafta da 22 gol atıp kalelerinde 1 gol gördü.

ÖZAY YÜCEL ; “SONUÇLAR DEĞİL, BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN GENÇLERİMİZİN GELİŞİMİ…”

Başarılı takımın başarılı hocası Özay Yücel, “Amacımız Çocuklarımızın gelişimini en iyi şekilde geliştirip Türk futboluna kazandırmak “ dedi. Bugün kazandıkları maç sonrası sayfamıza çok özel açıklamalarda bulunan başarılı hoca sözlerine şu şekilde devam etti.;

“16. 17 yaşındaki çocuklarımız ile Amatör takım da 12.gurupta mücadele ediyoruz. Şu ana kadar 3 maçta 3 galibiyet alarak 22 gol atıp 1 gol yediler. Kulüp olarak amacımız Çocuklarımızın gelişimini en iyi şekilde geliştirip Türk futboluna kazandırmak istiyoruz .Yetenekleri tartışmasız üst düzey olan çocuklarımız kendinden büyüklerle maç yapıp kendilerini geliştirme açısından çok değerli.Birinci amatör kümeye katildigimizda hiç bir zaman hedefimiz şampiyonluk parolası olmadı. Çocuklarımızın gelisimi onların kendilerine güvenip yeteneklerinin farkına varması demek İstediğimizi almışız demektir. Şu ana kadar güzel skorlar aldık. Ama biz skordan önce çocuklarımız için sahaya çıkıyoruz oynadığımız oyunla kendimizi en iyi şekilde geliştirerek hedefimize ulasmak istiyoruz. Hedefimizde lig sadece bizim için bir tecrübedir ligin zirvesine oynamak değil. Sonuçta güzel oyunla güzel skorlar alıyoruz buda bizi mutlu ediyor ligin bitiminde alacagimiz puanlari. Değil kazanacagimiz çocuklarımızın sayısı bizler için değerli. Ligde çıkarız. düşeriz bunu hiç bir zaman bir hedef olarak çocuklarımıza söylemedik. Çıkın oynayın kendinizi geliştirin sizlerden başka hiç birşey istemiyoruz. Skor olursa güzeldir olmaz ise hiç ama hiç önemli değildir dedik. Şu ana kadar 3 maçta 3 galibiyet alarak yolumuza devam ediyoruz. Sonrasında ne olur bilmem ama. Benim önceliğim Gençlerin geleceğidir. Puanın gelip gelmemesi değil …”

Grupta Kemalpaşa 1923 spor 9 puanla lider, Halilbeyli 1979 spor kulübü de, 9 puan ve averajla 2. sırada bulunuyor.

GRUPTA BUGÜN OYNANAN DİĞER MAÇ VE SONUÇLAR ŞU ŞEKİLDE ;

  • ÖRNEKKÖY SPOR 1 – 1 ÖRENGÜCÜ SPOR
  • HALİLBEYLİ 1979 SPOR KULÜBÜ 1 – 0 ARMUTLU SPOR
  • KEMALPAŞA 1923 SPOR 5 – 0 ANSIZCA ZAFER SPOR

HABER : Mustafa ÖZERGENE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.