ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

“İyi Olan Kazansın, Hak Eden Kazansın”

“Lige 3-0 Hükmen Mağlup Başladık Ama Şimdi Buradayız…”

Avni Yelkenbiçer İzmir U16 ligi Play-Off 2.turunu da geçen İzmir Üçyol Gençlik spor’un başarılı hocası Fatih Meşekoparan Türkiye finallerine 1 adım kala sayfamıza konuştu. İzmir Üçyol Gençlik, Play off ikinci grup maçlarında Gri Sigorta Gültepe spor’u 3-1, Çamdibi spor’u 1-0 ve son maçında İzmirspor’u 1-0 geçti. Kırmızı Beyazlı’lar ,ilk dörde kalabilmek ve Türkiye finallerine gidebilmek için Buca Belediyespor maçı hazırlıklarına başladı.

Başarılı hoca Meşekoparan Pandemi sonrası ilk lig maçına ve U16 ligine 3-0 hükmen mağlup başladıklarını ve o günden bugüne geldiklerini ve neler yaşandığını anlattı.

Son 3 maçlarını 10 kişi tamamlayıp ilk 8’e kaldıklarını belirten başarılı hoca Fatih Meşekoparan, çok samimi ve çok özel açıklamaları ile sorularımızı yanıtladı. Başarılı çalıştırıcı Fatih Meşekoparan’ın çok özel açıklamaları ve sorularımıza cevapları şu şekilde ;

1- Hocam, Pandemi sonrası U16 sezonu nasıl geçti ?

“Pandemi sonrası U16 ligi ve sezonu bizim için zorluklarla başladı .Çocukları toparlamak, tekrar futbola adapte etmek gerçekten zor oldu. Lig başladıktan sonra maalesef bende bir korona geçirdim ve bir maçımıza çıkamadık. Murat hoca da bir önceki maçta kırmızı görünce 3-0 hükmen başlamış oldu ve grup maçlarında sıkıntı yaşadık Ama daha sonra rakiplerimizi de hem birinci hem ikinci yenerek gruptan Allah’ın izniyle çıktık.

2- Play off lar nasıl geçti ?

Play -Off’lar ise daha da zorlu geçti. Maalesef 3 maçı da 10 kişi ile. Bitirdik, birinci maçımızı Gri Sigorta Gültepe spor’la üçüncü dakika forvet oyuncusu kırmızı gördü. Maalesef hakemler çok aldanıyor bazı konularda. Aynı şekilde ikinci maçımda da canlı 1 spor maçında da yine forvet oyuncum diğer forvet oyuncu beşinci dakika kırmızı gördü. Aslında yapmadı, ikisi de yapmadığı şeyden dolayı atıldı ama işte maalesef dediğim gibi hakemler çok basit şeyler aldana biliyor. Üçüncü maçta da izmirspor gibi çok güçlü 1 rakiple oynadık. Gerçekten kornerden çok harika. 1 gol attık ve ardından izmirspor. Yani açık söylemek gerekirse bizi sağlığımızdan çıkartmadı. 2 kere ama biz de iyi 1 savunma yaptık ikinci yarı. Yine iyi 1 savunmayla başlayacaktık ancak. Yine 1 kırmızı gördük, 2 sıradan ve 10 kişi kaldık. 10 kişi kalmamıza rağmen 4 tane karşı karşıya pozisyonu yakaladık. Maalesef bizde atamadık. Yinede 10 yenerek 9 puanla grubu lider tamamladık ve gruptan çıktık şimdi.

3- 16 grupta, 133 takım arasından ilk 8’e kalmak nasıl bir duygu hocam ?

16 grupta 133 takım arasında 8 de kaldık. Gerçekten çok güzel. 1 duygu bunca olumsuz koşula rağmen buraya gelmek yani haftada 2 gün yarı sahada ve yarı sahada sadece u16 değil. U18 ve u14 takımları 3 takım beden çalıştık, hatta şuan 10 ikide geldi. Düşünün, yarı sahayı dörde böldü. Küçücük halı sahadan küçük oluyor biliyorsunuz. Bu koşullarda çalıştık, yeri geldi o ara götürdük. Fuarda çalıştık. Yeri geldi yeşilyurt sahasının yanındaki parkta merdiven rampa çalışmaları yaptık. Çok şükür 8 de kaldık. Şimdi önümüzde son 1 maç kaldı. Belki de U16’nın en iyi takımıyla oynayacağız. Grup maçlarında bile 7, 7 ve 8 gol attılar. Bu onların ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor. Onlara karşı zor 1 maç olacak. Bizde elimizden geleni yapacağız.

4 – Artık Türkiye finallerine 1 adım kaldı. Neler düşünüyorsunuz? Türkiye finallerinde hedefleriniz neler olacak… ?

Türkiye Şampiyonası için bu maçı geçmemiz lazım. Bu maçı geçtikten sonra ancak konuşabiliriz.

5- Hocam, ve son olarak Spor kamuoyuna söylemek istediğiniz bir şey var mı ?

Spor kamuoyuna söylemek istediğim evet var. Özellikle dışarıdaki taraftarlara. Sahaya ne kadar çok? Olumsuzluk yansıtırlar sa inanın içeride de o kadar çok olumsuzluk yansıyor. Yani Allah korusun. Çocuklar birbirlerini sakatlayabilir da daha kötüsü olabilir, sahanın içinde birbirine girebilir zaten sahanın içinde boğulduğumu dışarıda da aynı şey oluyor. Mutlaka dışarıdaki taraftarların işte veliler arkadaşları, çocukların, ailelerin dostlar daha sakin olmaları lazım. Buna dikkat etmemiz gerekiyor. Herkese son play- off maçında başarılar diliyorum. Iyi olan kazansın, hak eden kazansın. “

HABER VE FOTOĞRAFLAR : MUSTAFA ÖZERGENE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.