ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

“Güzel Bir Sezon Geçirdik…”

Başarılı ve tecrübeli teknik sorumlu Sunay Meriç pandemi sonrası 2021-2022 sezonunu sayfamıza özel değerlendirdi…

“Biz büyük ve güzel bir Aile olduk. “

Mustafa Küçükoğullarından İzmir U14 liginde önce grubundan çıkan play-off ilk turunu da lider tamamlayan Egespor futbol kulübü teknik ve genel sorumlusu Sunay Meriç pandemi sonrası bu sezonu değerlendirdi. Çok güzel bir ekip ile çok güzel bir sezon yaşadıklarını belirten başarılı ve tecrübeli teknik adam Sunay Meriç U14 Play-off maçları sonrası İzmir’de ilk sezonlarında son 8 takım arasına kalmalarının mutluluğunu yaşıyor.

Yeni kurulan EGESPOR Futbol Kulübü’nün Başarılı ve tecrübeli hocası Sunay Meriç ‘in sayfamıza çok özel sezon değerlendirmesi şu şekilde ;

” Biz yeni kurulan bir takımız. Pandemi sonrası çok özlediğimiz futbol sahalarına geri döndük. Altyapı ağırlıklı bir takımız. Lige ilk U16 takımımızla start verdik. 2005-2006 ve 2007 doğumluların oynadığı grupta 2007 doğumlularla mücadele ettik. Hedefimiz çocuklarımızın kendilerini geliştirmesiydi. Tabi ki bu yaş gruplarında 1 ve 2 yaş fark çok şeyi değiştirebiliyor. Bunun sancılarını zaman zaman yaşadık. U16 liginden sonra U14 ligine katılım sağladık. Biz bu çocuklarımızla ilk tanıştığımızda pandemiden çıkmış olmaları nedeniyle 2 yıllık aranın ardından hayatlarında ilk kez büyük sahaya bizimle merhaba dediler. Elbette bu yaklaşık 6-7 ay evveldi. İşimiz gerçekten zordu. Ama çocuklar istekli arzulu ve coşkuluydu bu da bize umut verdi. Hiç durmadan çalıştık. Bol antrenman, bol hazırlık maçları yaptık.

Açıkçası çoğu kişi umut köreltiyordu. Ama hiç kulak kabartmadan çalışmaya devam ettik. İlk önce gruptan çıkma şansı dahi vermeyen rakiplerimiz vardı. İlk önce grubumuzdan çıktık. Play-off grubunu lider tamamladık. Son 16 turunda rakibimiz 2-1 üstünlük sağlayarak, İzmr’de son 8 takım arasına girmeyi başardık. Bu arada U12 ‘lerimizle grubumuzdan çıkarak play-off grubunda yer aldık. Son maçımızı kaybederek elendik. Ancak bu yaş grubumuzdan çok umutluyuz onlarla daha güzel işler yapacağımızı düşünüyoruz. U11 yaş grubumuz, kendi grubunda şampiyon oldu. Onlarında çok ses getireceğinden eminiz. Şimdi U14 lerle İzmir’de son 4 takım içerisine girmek için mücadele edeceğiz. Yeni kurulan bir takım için, pandemi sonrası gayet güzel bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Evlatlarımızla gururlandık. Tabi bu işler bireysel olmuyor. Bizim güzel bir ekibimiz var. Bu işler de ekip işidir. Kulüp başkanı ve aynı zamanda hocamız Anıl Sürücü, teknik ve genel sorumlu Sunay Meriç, kaleci hocalarımız Erdinç Gündüz – Teoman Ak. Bu arada ekibimize daha katılım sağlayacak hocalarımız olacak. Biz büyük ve güzel bir Aile olduk. Umarım çok çalışarak daha iyi yerlere gelip, Türk futboluna katkı sağlayabiliriz.”

HABER : MUSTAFA ÖZERGENE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.