ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

“Güzel Bir Anı Olacak”

Başarılı Hoca Ferdi Karanfil çok önemli U12 İzmir finali öncesinde sayfamıza konuştu.

Altyapısı ile dikkat çeken Pınargücü spor kulübü’nün başarılı çalıştırıcısı Ferdi Karanfil; “Final maçımız daha öncede dediğim gibi idolümüz Altınordu F.K. ile, bizim çocuklarımız içinde hayatları boyunca unutamayacakları bir anı olacak.” dedi.

ÖZGE KANBAY İzmir U12 Şenliği grup maçlarından sonra play-off maçlarında da sona gelindi. İzmir Finali için iki takım kaldı . 16 grup 154 takım ile başlayan ligde play off oynayan takımlardan Altınordu FK ve Pınargücü spor son ikiye Finale kalarak büyük bir başarı elde etti. Ve yarın 2 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da Atatürk stadı 1 nolu yan sahada karşılaşma oynanacak. İki takımda son hazırlıklarını tamamladı ve maç saatini bekliyor.

Bu önemli maç öncesi Pınargücü spor kulübü U12 takım sorumlusu Ferdi Karanfil hocamız sorularımıza çok özel açıklamalarda bulundu. Sayfamıza çok özel değerli hocamız Ferdi Karanfil ile yaptığımız çok özel röportajımız şu şekilde ;

1-Hocam merhaba, Pandemi sonrası yeniden sahalara döndünüz, 2021-2022 sezonunu değerlendirecek olursak duygu ve düşünceleriniz nelerdir? 

Merhaba, Pandemi dolayısıyla sahalardan uzak kaldığımız süre, bizim gibi bu sporun sevdalısı futbol emekçileri ve özellikle gelişim dönemindeki sporcularımız için çok zor geçti. 2021-2022 sezonuyla birlikte sahalara döndük, hayata döndükte diyebilirim. U-13, U-15 VE U-17 kategorilerinin dışarıda bırakılması bizi ve sporcularımızı çok üzse de ligleri oynanan kategorilerle yeşil sahalarda olmak gerçekten çok güzeldi, çok özlemişiz bu heyecanı bu atmosferi… Bana hak vermeyenlerde olacaktır, ama pandemi sürecinde Süper Amatör ve 1.Amatör ligleriyle ilgili alınan kararlar liglerin kalitesini düşürdü diye düşünüyorum. Ama yine de iyisiyle kötüsüyle bu sezonu hayata dönüş sezonu olarak görüyorum, inşallah önümüzdeki sezon daha düzgün planlanan ve Amatör Futbolun önemsendiği bir sezon yaşarız.

2- Pandemi sonrası alınan başarılar ve gelecek sezon planlaması hakkında neler düşünüyorsunuz ? 

Biz Pınargücü S.K. olarak tesislerimizin kapalı olduğu dönem haricinde çalışmalarımıza devam etmeye ve bu sürede çocuklarımızın geri gitmeden, gelişimine devam etmeye çalıştık. Şanslı bir kulübüz çünkü Yalçın Akdemir, Mustafa Kahraman, Levent gülmez ve Cemil Kuş gibi gerçekten bu işe yürekten bağlı ve eğiticilik konusunda önemli vasıflara sahip hocalarla çalışıyoruz. Ve buda bizi katıldığımız her kategoride başarıya götürüyor. Bu sezon oynanan liglerde A takımımız grubunda 2.olup Süper Amatör katılım finali oynadı, U-18’lerimiz Grup 1.si, U-16 ‘mız Grubunda 1. olup Play-off’ lar da İzmir 2.si oldu ve Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandı, U-14′ müz grubunda 1.olup Play-Off lar da ilk 8 e kaldı, U-12 ‘miz grubunu 2.olarak tamamladı ve 2 Temmuzda çok saygı duyduğumuz ve örnek almaya çalıştığımız Altınordu ile İzmir finalinde karşılaşacak, U-11 takımımız grubunu 1.olarak tamamladı. Sezon tamamen biter bitmez kendi içimizde sezon değerlendirmemizi yapıp neleri eksik yaptık, neleri daha iyi yapabilirizi tespit edip yeni sezona daha güçlü bir şekilde hazırlanmak istiyoruz.

3- Altyapı olarak sahalarda gördüğünüz eksiklik ve bu olsa Türk futbolu için daha iyi olur dediğiniz ne olabilir ? 

Bu söyleyeceklerime yine kızanlar olacaktır ama benim en başta söyleyebileceğim şey, bu işi yönetenler tarafından Amatör futbol önemsenmiyor, ayrıca tesis sayısı çok yetersiz. Ve bu tesis sayısına orantılarsak takım sayısı oldukça fazla, benim Uefa B kursunda bu konuyla ilgili proje ödevimde de sunduğum üzere özellikle U-16 ve alt yaş kategorilerine girecek takımların sınırlandırılması gerekir diye düşünüyorum ki yetenekli oyuncular bir araya toplanabilsin ve bir arada antrenman yapabilsinler, ayrıca oynadıkları rakiplerde onlarla denk olacağından gelişmeye devam edebilsinler. Bu konuda birde sporcu velilerimizden ricam olacak, lütfen güvendikleri bir kulübe ve antrenöre çocuklarını emanet etsinler ve ondan sonra sadece destek vermek için yanlarında olsunlar, skor tabelasını önemsemesinler ve antrenörlük yapmaktan vazgeçsinler.

4 – U-12 Ligi’nde finaldesiniz ,final sürecine nasıl geldiniz?

Bizim için oldukça zor şartlarda başladığımız ama şu an bulunduğumuz derece itibariyle çok mutlu olduğumuz bir yerdeyiz. Bu kategoride maçları biten tüm takım antrenörlerine ve sporcularına selam gönderiyorum, Emeklerine sağlık. Kulüp olarak en dar kadroya sahip olduğumuz U-12 grubumuzu U-11 den dahil ettiğimiz 5 oyuncuyla tamamlayabildik. Final maçlarımızın tamamında ilk sekizimizin ikisi U-11 oyuncumuzdu. Sezon içerisinde okul saatleri nedeniyle, hafta içi olan antrenmanlarımıza 5 oyuncumuz neredeyse hiç katılamadı, onlarla sadece hafta sonlarında oynamaya çalıştığımız hazırlık maçlarında bir araya gelebildik, bu sezon grubumuzdaki son iki maç kaldığında gruptan çıkma şansımız oldukça azdı, ama grubumuzu lider bitiren Mevlana Konurca galibiyetiyle başlayan serimiz bizi finale kadar getirdi. Bu süreçte oldukça iyi takımlarla, inanılmaz mücadelenin olduğu maçlar oynadık, ama bu kadar zor şartlarda çocuklarımız bir mucize gerçekleştirdi, onlarla gerçekten gurur duyuyorum. Final maçımız daha öncede dediğim gibi idolümüz Altınordu F.K. ile, bizim çocuklarımız içinde hayatları boyunca unutamayacakları bir anı olacak. Bu arada zorluklardan bahsetmişken, neredeyse bütün resmi maçların bittiği dönemde, U-12 liginde son 2 hafta içerisinde, biri hariç tamamı öğlen saat 10 ve 11 aralığında 8 maçlarına çıkacaklar. Mutlaka yetkililerinde bizim hiçbir zaman anlayamayacağımız ve hiçbir şekilde ikna olmayacağımız bir sebepleri vardır.

5 – Son olarak Spor kamuoyuna söylemek istedikleriniz nelerdir ?

Öncelikle Amatör futbol için çok zor şartlarda inanılmaz emek harcayan tüm antrenör meslektaşlarıma, sizin gibi Amatör futbola destek veren, onların sesine kulak verenlere ayrıca Başta bizim Belediye başkanımız Mustafa İduğ olmak üzere, yeni spor tesisleri açan yada yenileyerek hizmet veren tüm Belediyelerimize teşekkür etmek istiyorum. Bizim sesimiz olduğunuz için tekrardan çok teşekkür ediyorum,”

HABER – RÖPORTAJ : MUSTAFA ÖZERGENE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.