ALT YAPI HABERLERİHABERLERÖZEL HABER

BELKİ TÜRKİYE’DE BİR İLK..

YALÇIN AKDEMİR ; “AVRUPA’DA 6-7 YAŞ GRUBUNUN LİGLERİ VARSA BİZ NEDEN YAPMAYALIM…”

HER ÇOCUK BU HEYECANI YAŞAYACAK..

İzmir’in, Manisa’nın , Aydın’ın en iyi kulüp ve U10 takımları bir arada olacak. Organizasyondan sorumlu başarılı teknik adam YALÇIN AKDEMİR “Bu önemli turnuvaya isim sponsoru olmak isteyen , çocukları mutlu etmek isteyen değerli sporseverleri bekliyoruz. Hep BAL’a , büyüklere değil geleceğimize yatırım yapalım..” dedi.

Herhalde Türkiye’de de bir ilk olacak. “

Bu farklı ligi düzenleyen Pınarbaşı spor kulübü sportif direktörü ve başarılı antrenörü Yalçın Akdemir’in konu hakkında yaptığı açıklama şu şekilde ;

” Öncelikle amatörün gençlerin geleceğimizin her zaman yanında olan Mustafa Özergene abime çok teşekkür ediyorum. Bu turnuvaya lig diyelim. Turnuva değil bu lig. Düzenleyen Yalçın Akdemir olarak bir şeyler söylemek istiyorum. Biz yıllarca Pınarbaşı CUP yaptık. Pandemi öncesine kadar yedi sene devam etti. İnşallah bu sene de imkan olduğu sürece yapacağız. Ve bu turnuvadan Kazımcan Karataşlar, Arda Özçimenler birçok şu an PTT Ligi’nde, üçüncü ligde, BAL liglerinde görev alan kardeşlerimiz yetişti. Bir kendi kafamda böyle bir turnuva yapma kararı aldım. Ve sağ olsun İzmir’den, Manisa’dan ve Aydın’dan altyapıda çok önemli takımlar çok samimi yaklaştı.

Ve 2013- grubuna böyle bir deplasman lig yapacağız. Bizim amacımız çocukların bu erken yaşlarda maç tecrübesini daha çok yaşamaları, o heyecanı yaşamaları, deplasman heyecanını arkadaşlıklarıyla, arkadaşlarıyla beraber vakit geçirme futbolcuların gelecekte yapması gereken şeyleri şimdiden öğrenmeleri açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir katılım bedeli talep etmiyoruz. Inşallah maçlar grup çift devre lig usulü on hafta sürecek. Maçlar bittikten sonra gruplarında ikiye girenleri merkezi ve sürpriz şu an sürpriz sadece gelişmesini bekliyorum. Çok önemli bir yerde çeyrek final, yarı final, final şeklinde bir günde bitireceğimiz bir organizasyon olacak. Burada şunu istiyorum herkesten. BAL liginde, süper amatörde herkese sponsor olup tabii ki bundan dolayı da teşekkür ediyoruz ayrıca amatöre destek olanlara. Ama bu çocuklarımızın hepsinin madalya aldığını, hepsinin bireysel ödül aldığını, zaten kupaları olacak. Kimse destek olmasa da biz zaten yapacağız. Hani buna sponsor geleceğimize ve çocuklarımıza sponsorluk etmek isteyen ve edecek olanlar çok farklı bir hayır kazanacaklardır bizim gözümüzde. Bununla ilgili de bir destek bekliyoruz. Inşallah mayıs ayının sonuna doğru deplasman ligimiz başlayacak. Herhalde Türkiye’de de bir ilk olacak. Hedefimiz sekiz yaşa kadar düşmek. Önce bunu bir yapacağız. Bakalım nasıl oluyor? Ondan sonra sekiz yaş grubuna da Deplasmanlı lig yapmayı planlıyoruz. ”

Maç takvimi ve Lig İle ilgili detayları İnstagram hesabından takip edebilirsiniz… ; https://www.instagram.com/juniorchampionsleague2023/

HABER : MUSTAFA ÖZERGENE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.