HABERLER

KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE …

KULÜPLERİMİZLE YAPILAN SEZON BAŞI TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR…

7 AĞUSTOS 2023 Pazartesi günü TFF İzmir Futbol il temsilciliği tarafından yapılan toplantı sonrası alınan kararları il temsilcisi Selçuk Ergeldi açıkladı. Yapılan açıklama şu şekilde ;
“Her yıl yaptığımız sezon başı toplantımıza vakit ayırarak gelen kulüplerimize teşekkür ederim. Toplantımız iki aşamada yapıldığından dolayı ilk olarak süper amatör lig ikinci olarak ise başlayacak olan alt yapı liglerimizle ilgili olarak açıklamalarımızı yapacağım.
SÜPER AMATÖR LİG
1- İZMİR SÜPER AMATÖR LİGİMİZİ BU SENE 4 GRUPTA İKİ 12 Lİ İKİ 13 LÜ OLARAK OYNATILMASI VE YAPILACAK OLAN KURA ÇEKİMİNİN KUZEY VE GÜNEY OLARAK İZMİRİMİZİ İKİ AYRI BÖLGE OLARAK BELİRLENMESİNE KARAR VERİLMİŞTİR.
KUZEY GERUBU
(KINIK-ALİAĞA-MENEMEN-ÇİĞLİ KARŞIYAKA-BAYRAKLI-BORNOVA-KEMALPAŞA)
GÜNEY GRUBU
(KONAK-KARABAĞLAR-BUCA-GAZİEMİR-BALÇOVA-GÜZELBAHÇE-SEFERİHİSAR-URLA-BAYINDIR-MENDERES-SELÇUK-TİRE-ÖDEMİŞ-BEYDAĞ)

2- YAPILACAK OLAN KURADA AYNI İLÇENİN VE BİRBİRİNE BÖLGESEL OLARAK ÇOK YAKIN TAKIMLARIN EŞİT SAYIDA AYRI GRUPLARDA YER ALMASINA KARAR VERİLMİŞTİR
ÖRNEK BORNOVADAKİ 8 TAKIM
KUZEY 1 GRUBU KUZEY 2 GRUBU
BORNOVA 1 BORNOVA 5
BORNOVA 2 BORNOVA 6
BORNOVA 3 BORNOVA 7
BORNOVA 4 BORNOVA 8

3- SÜPER AMATÖR LİG SON BAŞVURU TARİHİ 25.08.2023
SÜPER AMATÖR LİG KURA ÇEKİM TARİHİ 28.08.2023
OLARAK BELİRLENMİŞTİR.
ALT YAPI KATEGORİLERİ TOPLANTIMIZDA ALINAN KARARLAR
1- İLİMİZDE OYNANACAK OLAN ALT YAPI KATEGORİLERİNDE MEVCUT EKONOMİK SORUNLAR VE KULÜPLERİMİZİN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA ELİT LİG UYGULANMASININ YAPILMAMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.
2- OYNANACAK OLAN U18 1. AMATÖR KÜME MÜSABAKALARININ 8 GRUPTA BÖLGESEL OLARAK OYNATILMASINA VE PLAY OF MÜSABAKALARININ İLK AŞAMASININ LİG USULU OLARAK OYNATILIP 2. AŞAMADA İSE ELEME MÜSABAKALARI YAPILMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.
3- U 12 ,U 14, VE U 16, LİGLERİMİZİNDE PLAY OF SİSTEMLERİNİN İKİ AŞAMALI VE LİG +ELEME MÜSABAKALARI ŞEKLİNDE OLMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.
4- U12-U14-U16-U18 LİGLERİMİZDE SON BAŞVURU TARİHLERİ 18.08.2023 TARİHİDİR KULÜPLERİMİZİN MAĞDUR OLMAMAK İÇİN BAŞVURULARINI BİR AN ÖNCE TAMAMLAMALARI GEREKMEKTEDİR.

FİKSTÜR ÇEKİM VE OLUŞUMLARI 21.08.2023 – TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU – İZMİR FUTBOL İL TEMSİLCİSİ- SELÇUK ERGELDİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.